Oddíl

Činnost

Hlavní náplni TJ Dolní Lomná je sportovní vyžití obyvatel obce a blízkého okolí. Ačkoliv stěžejní je výchova běžců na lyžích na výkonnostní úrovní, pracujeme i s dětmi, které se nechtěji během na lyžích zabývat na závodní úrovni.
Oddíl je rozdělen do těchto třech skupin:

1. Přípravka - děti, které rády sportují, ale buď nemohou nebo nechtějí provozovat sport závodně. Setkání jsou většinou o víkendech, kdy se jde na výlety, hraje se nějaké hry, pořádají se závody ve všech možných disciplínách. Vše je vedeno maximálně přitažlivou formou.
Vedoucí: Beata Kluzová

2. Žáci - děti žákovských kategorií, které se rozhodly věnovat více času i financí do závodního běhání. Tréninky jsou pravidelně 4x do týdne a jejich náplň je již více směřována na přípravu na závody. Děti se účastní letních a zimních soustředění, závodů v Moravskoslezské župě, Polsku a ti nejlepší i celostátních závodů.
Trenér: Josef Waclawek

3. Dorost - dorostenecké kategorie, které se již plně věnují přípravě na závody. Tréninky probíhají 5x týdně, závodníci se účastní letních a zimních soustředění, závodů v Moravskoslezské župě, Polsku a ti nejlepší i celostátních závodů.
Trenér: Marek Waclawek


4. Dospělí - každý jednotlivec této skupiny je již zcela zodpovědný za svoji přípravu a závody, samozřejmě může využívat společné dopravy na závody, připravených tratí atd.

Práva a povinnosti člena oddílu:
1. Roční členský poplatek - do 18. let, nevýdělečně činní a nezávodníci - 100 Kč
- výdělečně činní závodnící - 100 Kč
2. Nárok na 1 lyžařské vybavení zdarma - všichni závodnící
3. Podíl na soustředění - do 18. let a nevýdělečně činní - 50%
- výdělečně činní závodnící a nezávodníci - 100%
4. Účast na závodech - závodníci zdarma

 

nejnovějšíaktuality

 • 02duben

  Parádní závěr sezóny

  admin webu

  Horní Mísečky 8. - 9.3.2024, Český Pohár Do Krkonoš jsme vyrazili s pětici starších žáků. ...

 • 01duben

  Zimní sezona 2023/2024

  admin webu

  První běžkování jsme si letos užili v domácích podmínkách na lomňanské cyklostezce. Zima ...