Tečka za letní přípravou - hřeben Beskyd03.10.2020

Každým rokem si starší žáci a dorost naplánujou turistickou ,,tečku" za letní přípravou. Po kratším odkládání jsme se dočkali. Bohužel pár jedincům do toho vstoupila karanténa a tak museli volit náhradní trénink. Magické datum bylo: 3.10.2020

Vyrazili jsme v 9:00 z obce Nýdek (425 mnm), vystoupali k chatě na Velké Čantoryji a pokračovali k rozhledně na Čantoryji (995 mnm), přes Beskydské sedlo klesli na Malý Sošov 763 (mnm) a pak přes Velký Sošov (886 mnm) a Malý Stožek vystoupali na velmi strmý Velký Stožek (978 mnm), dále přes Krkavici, Groniček a Bahenec ( 755 mnm) jsme opět sklesali do obce Bukovec. Tam se projevily první náznaky únavy....ale tím výšlap nekončil.Vystoupali jsme ješte na Gírovou ( 760 mnm), kde jsme si dali teplou polévku a doplnili tekutiny, a konečně přes Studeničné jsme klesáním dorazili do obce Mosty u Jablunkova, kde na nás již čekal odvoz.

Celková tůra:  33 km a cca 7 hodin....

Byla to náročná, ale zároveň moc pěkná ,,procházka"......

nejnovějšíaktuality